• ERKEN REZERVASYON BAŞLADI !
  • Oda Başına 199 Euro İNDİRİM VAR...
  • ERKEN REZERVASYON BAŞLADI !
  • Oda Başına 199 Euro İNDİRİM VAR...
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

TÜRKMENİSTAN ve NEVRUZ BAYRAMI

"ANAYURT'TAN  ATAYURT'A KÖPRÜYÜZ."

NEVRUZ BAYRAMINDA TÜRKMENİSTAN GEZİSİ

18-24 MART 2018

7 GÜN / 6 GECE

4 ve 5* OTELLERDE KONAKLAMALI

İSTANBUL- Aşkabat – Mary –Daşoğuz- Köw-ata yeraltı gölü-Aşkabat-İSTANBUL 

1.GÜN: 18 Mart 2018 PAZAR-İSTANBUL- AŞKABAT

 SAAT 19.00 ATATÜRK HAVAALANI THY KOONTUARI ÖNÜNDE BULUŞMA, ÇIKIŞ İŞLEMLERİMİZ SONRASI THY TK-322 SEFER SAYILI UÇAĞI İLE SAAT 21.30 AŞKABAT’A HAREKET,

2.GÜN: 19 Mart 2018 PAZARTESİ-Aşkabat

Gece saat 03.20 aşkabat havaalanina variş, giriş işlemlerimiz sonrasi özel aracimizla otelimize transfer, variş ve yerleşme,

Sabah kahvaltı sonrası gün boyu panoramik Aşkabat şehir turu: Aşkabat’ın 18 km. batısında yerleşen     Nissa – Parfiyallılar Krallığı Sarayının gizemli dünyasına ziyaret (İ.Ö. III asır – İ.S.III asırlar aralığı), Aşkabat Tarihi ve Etnoğrafi Müzesi ile turumuz bu günlük turumuz da tamamlanıyor Tarafsızlık Kulesi, Bağımsızlık Anıtı (118 m), Şehir turuna devam.  Aşkabat merkezinin 12 km. Doğusunda yerleşen Anev Mescidi’ne ziyaret  (XV – XVI asırlara ait), Ankara Kocatepe Camiin küçültülmüş şekli olan Aşkabat ‘Ertuğrul Gazi Camii’, Rus pazarı ile ilk günkü şehir turumuzu tamamlayıp otele dönüyoruz. 

3.GÜN: 20 Mart 2018 SALI -   Aşkabat – Mary – Aşkabat

Bugün SELÇUKLULARIN İLK DEVLET KURDUĞU YERE MARY ŞEHRİNE GİDECEĞİZ.

 Erken kalkış erken kahvaltı sonrası yerli uçuş ile Selçukluların ilk devletinin kurulduğu yere, Selçukluların ilk Vatanı olan Mary şehrine uçmak için havaalanına transfer. Mary şehrine varış. Mary’nin 35 km doğusundaki Bayram–Ali  şehrine gidiş. Tarihi Merv şehrinin gizemli dünyasına dalış: Erk Gala, Gavur Gala, Silsile’nin büyüklerinden Yusuf Hemedani’nin Türbesi, Tüm Heybetiyle Selçukluların son sultanı Sultan Sancar’ın Türbesi, Sahabeler Türbesi, İslam Büyüklerinden Muhammed İbn Zeyd Türbesi, Büyük ve Küçük Kız Kaleleri gezilip görülecek yerlerimiz arasındadır. Öğle yemeğimiz Mary şehrinde. Yemek sonrası Mary’nin milli tarihi etnografi müzesi. Akşam yemeğine kadar serbest zaman. Aşkabat’a uçuş için havaalanına transfer. Yerli uçuş ile Aşkabat’a varış ve otele transfer. 

4.GÜN: 21 Mart 2018 ÇARŞAMBA           NEWRUZ BAYRAMI- Aşkabat

Sabah kahvaltısından sonra Aşkabat şehir turuna devam ediyoruz. Aşkabat merkezinin 12 km Doğusunda yerleşen Anev Mescidi’ne ziyaret  (XV – XVI asırlara ait), Aşkabatın 15 km doğusunda yerleşen NEWRUZ YAYLA’sına gidiyoruz. Burada NEWRUZ bayramı etkinlikleri çerçevesinde bazı folklör gösterilerini izliyoruz. Çeşitli yemeklerin tadına bakıyoruz. Çeşitli spor aktivitelerini izliyoruz. Otelimize dönüyoruz ve akşama kadar serbest zamanımız oluyor. Istek olursa Türkmenistan işadamları derneğine (Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği) gitmek isteyenler için toplantılar düzenlenebilir görüşmeler ayarlanır. Otele transfer. Geceleme otelimizde. 

5.GÜN: 22 Mart 2018 PERŞEMBE -  Aşkabat- Daşoguz – Aşkabat

Bugün HARZEMŞAHLAR DİYARINA DAŞOĞUZ ŞEHRİNE GİDECEĞİZ.

Erken kalkış. Kahvaltı sonrası yerli uçuş ile  Horezşahlar’ın  Vatanı olan Daşoguz  şehrine  uçmak için havaalanına transfer. Daşoguz’a varış. Yaklaşık 110 km kuzeyde yerleşen tarihi Köhne-Ürgenç şehrine transfer : Törebeg Hanum Türbesi, Kutlug Timur Minaresi (56 m), Sultan Alaaddın Tekeş Türbesi, İl Arslan Türbesi, Necmeddın Kübra Hz. Türbesi, Sultan Ali Türbesi gezilip görülecek yerlerdir.

Daşoguz şehrinde akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeğinden sonra Aşkabat’a uçuş için havaalanına transfer. Yerli uçuş ile Aşkabat’a varış ve otele transfer. 

6.GÜN: 23 Mart 2018 CUMA  -    Aşkabat – Köw-ata yeraltı gölü- Aşkabat

Sabah kahvaltısından sonra Aşkabat’a yaklaşık 110 km uzaklıkta olan bir tabiat mucizesi olan ‘Köw-Ata’ yeraltı gölüni ziyaret edeceğiz. Senenin 365 günü yaklaşık 37 derece sıcaklığını muhafaza eden yerin 200 m altında yerleşen yeraltı gölü bu coğrafyada ender görülen bir doğa harikası olarak bilinmektedir. Yaklaşık 1 saatlık gezimizi tamamlayıp Aşkabat’a dönmek için yola çıkıyoruz.

Yol üzerinde Göktepe Mescidini we kale harabeliklerini ziyaret edeceğiz. Asya’nın en büyük Camisi olan ‘Türkmenbaşı’nın Ruhy Mescidi’ (yaklaşık 20.000 kişilik) Otelimize dönüyoruz. 

7.GÜN: 24 Mart 2018 CUMARTESİ- Aşkabat-İstanbul

Erken uçuş nedeniyle  saat 02.00 havaalanına transfer, çıkış işlemleri sonrası saat 04.15 de THY TK 323 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket, keyifli bir yolculuk sonrası saat 06.30 da Atatürk havaalanına iniş ve bir daha ki turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.  

Konaklama

Şekli>>>

İki kişilik Odada

Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

Farkı

Gezi Ücreti>>>

1.150 Usd

199 Usd

Nakit veya Kredi Kartına Tek Çekim Ödemeli. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 • Gidiş-Dönüş THY ekonomik sınıf uçak bileti,
 • Türkmenistan davetiye mektubu,
 • Türkmenistan Vizesi,
 • Türkmenistan giriş vergisi,
 • 4 ve 5 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama,
 • Şehir içi panoramik geziler, 
 • Havalimanı–Otel–Havalimanı (Tüm transferler)
 • Programdaki tüm turlar,
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Türsab Seyahat Sigortası
 • Maksimum Turizm Refakati

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ :

 • Öğle ve Aksam Yemekleri,
 • Program dışı istekler,
 • Ekstra olarak belirtilen aşağıdaki geziler.

a) Aşkabat – Mary – Aşkabat = 199$

b) Aşkabat – Daşoğuz – Aşkabat =225$

NOT.

1-)Vize için; Davetiyenizin hazırlanması için aşağıdaki belgelerin tarafımıza gönderilmesi rica olunur.

a-)Taranmış renkli vesikalık fotograf, b-)Pasaport’un fotoğraflı taranmış sayfası, c-)Başvuru formu

2-)Gezi için ARAÇ CİNSLERİ:

 • 01-17 kişi arası 18 kişilik araçlar ile, 18-27 kişi arası 27 kişilik araçlar ile
 • 28-31 kişi arası 31 kişilik araçlar ile,  35-46 kişi arası 46 kişilik araçlar ile yolculuk yapılır.

 

 NEVRUZ BAYRAMI


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 17° 12°
Saat